„Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) загубиха двубоите в Рилци и Балчик - Телевизия Шумен
„Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) загубиха двубоите в Рилци и Балчик

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с минималното 1:0 гостуването на „Рилци“ (Добрич). Двубоят бе от третия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра на стадион „Дружба“ – изкуствените терени в добруджанския град. Мачът ще се запомни с равностойната игра на футболния терен, с лек превес на домакините в края на двубоя. Тогава падна и победният гол за домакините. В 74-та минута Дейвид Венциславов осигури трите точки с гол от фаул отсъден в близост до наказателното поле на шуменци. До края на мача Георги Георгиев и Диан Минчев пропуснаха да реализират други положения пред вратата на Йосиф Славчев за добричкия тим. Шуменци играха добре на изкуствения терен в Добрич, но пропуските на Ивелин Василев, Боян Димов, Радослав Антонов и Радослав Ковачев лишиха тима от голов резултат. В следващия кръг „Волов“(Шумен) приема у дома „Черноморец“(Балчик).
„Волов“(Шумен) игра в следния състав: 1 – Йосиф Славчев, 27 – Александър Радушев, 3 – Никола Красимиров, 88 – Даниел Желев, 21 – Христо Димитров, 6 – Симеон Савов (к), 11 – Иван Цонев, 20 – Боян Димов, 9 – Ивелин Василев, 10 – Радослав Антонов, 19 – Радослав Ковачев.
Резерви: 12 – Боримир Пламенов (вратар), 18 – Николай Борисов, 16 – Светослав Вичев, 7 – Божидар Пенчев, 8 – Христо Александров
„Ботев“(Нови пазар) с трета поредна загуба в първенството. На негостоприемния терен в Балчик новопазарци играха слабо и загубиха двубоя с голям резултат. Още в 10-та минута домакините излязоха напред в резултата с гола на Иван Цанев. След още десет минути Джорджио Димитров удвои преднината на „Черноморец“ (Балчик). „Ботев“ (Нови пазар) отговори на предизвикателството на футболния терен и с гола на Петко Петков в 29-та минута се опита да се върне в мача. Две-три минути след това обаче отново Джорджио Димитров порази вратата на Атанас Атанасов за 3:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
В началото на второто полувреме домакините отново превзеха вратата на новопазарци. В 52-та минута Иван Цонев реализира втори гол в двубоя за 4:1. Домакините продължиха с нападателната си игра и до края на мача реализираха още два гола. В 65-та минута защитникът Кристиян Бешев записа името си сред голмайсторите, а шуменецът Алекс Наков, от този сезон състезател на „Черноморец“(Балчик), оформи крайното 6:1 пет минути преди края на двубоя. В следващия кръг „Ботев“(Нови пазар) приема у дома втория тим на „Черно море“(Варна).
„Ботев“ (Нови пазар) игра в следния състав: 1 – Атанас Атанасов, 18 – Аян Хасан, 20 – Радослав Петков, 11 – Едвин Исмаил, 22 – Дениз Кадир, 19 – Даниел Димитров, 25 – Йордан Йорданов, 16 – Петко Петков, 7 – Хакан Шюкрю, 17 – Йордан Миленов (к), 6 – Влад Михайлов.
Резерви: 12 – Живко Вълчев (вратар), 8 – Димитър Игнатовски, 10 – Димитър Димитров, 4 – Александър Енчев, 3 – Олчай Исмет.

Текст и снимка: Салим Салих