По-ниски цени на някои зеленчуци, констатира проверка на Телевизия Шумен на кооперативния пазар в града. Карфиолът от бомбастичните шест лева за килограм сега се търгува за по-малко от три лева. Много от домакините разчитали именно да паднат цените преди големия си скок за зимата и пазаруват за последни туршии, които да сложат в мазето. “Ще я направя в кофа с капак, вътре се слага зеле, моркови, карфиол и малко пипер. Заварява се саламура с оцет, сол, захар, по желание и олио се слага вътре. Заварява се саламурата, залива се, слагат се на една доза от седем килограма и двайсет аспирина”, сподели изпитана рецепта клиентка на пазара.
След двайсет дни имате готова за консумация смесена туршия. За кисело зеле още било рано да се мисли, съветват дамите с опит. Бялото зеле се търгуваше от близо два лева за “Кьосе” до около лев за килограм от другите сортове.
Прогнозите са, че наистина цената на зелето за подреждане в бидони ще падне, но със сигурност да се задържи над лев за килограм.