Шуменският тим - първенец в турнир по спортен риболов за хора със слухови увреждания - Телевизия Шумен

Шуменци са отборният победител в турнира по спортен риболов за хора със слухови увреждания. В държавното първенство, проведено на шуменското езеро, се включиха 7 отбора от Търговище, Горна Оряховица, Русе, Добрич, Варна, Бургас и Шумен. 33-ма участници, от които 25 мъже и 8 жени, се състезаваха в две дисциплини – улов на плувка и улов на фидер. В отборно класиране след първенците от Шумен е отборът на Варна, а на трето място е тимът от крайдунавския град Русе.
Даниел Даулов, ст. експерт от Община Шумен, връчи наградите на участниците в турнира – медали за индивидуалните победители и купи на призьорите в отборното класиране. Държавният турнир по спортен риболов се организира със съдействието на Община Шумен и Спортен клуб на глухите в Шумен.