БК “Шумен” загуби срещу „Балкан“ Ботевград - Телевизия Шумен
БК “Шумен” загуби срещу „Балкан“ Ботевград

„Балкан“ Ботевград записа трудна победа при гостуването си на „Шумен“ в мач от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига. Вторият в класирането в редовния сезон победи със 73:67 в зала „Арена Шумен“, като изкова успеха си със силни минути в третата четвърт на мача. Гостите от Ботевград поведоха в началото на двубоя със 7:2. „Шумен“ обаче бързо обърна резултата в своя полза, поведе и първата част завърши при 20:17 в полза на домакините. Шуменци запазиха лидерството си почти до края на полувремето. В края на втората част „Балкан“ успя да изравни и да поведе след 20 минути игра с 35:34. След почивката „Балкан“ показа класа и въпреки че на моменти имаше затруднения успя да дръпне в резултата с 11 точки – 57:46. В последните десет минути от двубоя играчите на „Шумен“ стопиха голямата разлика в точките до 4 – 69:65 минута преди края. Но този път „Балкан“ не позволи да бъде изненадан и затвори мача в своя полза.
За „Шумен“ това бе предпоследен мач от редовния сезон в Националната баскетболна лига.