„Ботев“ (Нови пазар) завърши първенството със загуба от третия тим на „Лудогорец 1945“ (Разград) - Телевизия Шумен

Футболистите на „Ботев“(Нови пазар) загубиха с 1:4 у дома от „Лудогорец 1945“ III (Разград) в последния ХХVI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Гостите от Разград са сред водещите отбори в групата и победата им в Нови пазар е закономерен завършек на първенството. Въпреки загубата новопазарци играха добре и се представиха според възможностите си. Още с първия съдийски сигнал на Калоян Кирилов от Варна разградчани се настаниха трайно  в игралното поле на домакините. С много движения, много подавания и разкарване на топката те често се озоваваха пред вратата на Живко Вълчев. Непрестанните атаки на Любослав Маринов, Радослав Захариев, Инан Зафер и капитана Петко Петков обаче бяха все безрезултатни. „Ботев“(Нови пазар) в този мач напред разчиташе единствено на Даниел Димитров и Калоян Петров с капитанската лента, които също създаваха проблеми на защитата на „младите орлета“ Всички останали – бяха в сигурна защита и пред тях. В 40-та мин. при една от поредните атаки към вратата на Християн Стоянов центрираната топка от ляво беше засечена с глава от Евгени Стоянов – 1:0. Последваха масирани атаки към вратата на новопазарци, но стража Живко Вълчев се намесваше сигурно и до края на полувремето не допусна гол във пазената си врата.

В началото на второто полувреме „младите орлета“ бяха подсилени със свежи сили. В игра влязоха Христиан Атанасов, Марсел Ахмед и Денис Кехайов, които доста усилиха нападението. В 62-та мин. Радослав Захариев възстанови равенството със силен шут от рамките на наказателното поле. Две-три минути след това Любослав Маринов от пряк свободен удар от 25 метра също порази вратата на Живко Вълчев – 1:2. В 70-та мин. от нов пряк свободен удар от близо 30 метра отново Радослав Захариев покачи на 1:3. Шутираната топка премина през отвор на мрежата и остави съмнения, че гол няма, но реферите на мача бяха категорични, че топката премина през вратата на новопазарци и гола е редовен. В интерес на истината след края на мача, видяхме с очите си отвора в мрежата на вратата пазена през второто полувреме от „Ботев“(Нови пазар). В 87-та мин. влезлия като резерва Денис Кехайов оформи крайното 1:4, след асистенция на Радослав Захариев.