„Ботев“ (Нови пазар) загуби гостуването на „Устрем“ (Дончево) - Телевизия Шумен
„Ботев“ (Нови пазар) загуби гостуването на „Устрем“ (Дончево)

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с 2:1 гостуването на „Устрем Д“ (Дончево) в среща от IX кръг от първенството в Североизточна Трета лига. Двубоят премина доста интересно, като в по-голямата част играта на футболния терен беше равностойна. В първата част домакините от Дончево, въпреки лекия превес в играта, не можаха да отбележат гол във вратата на Нови пазар. Гостите от Нови пазар играха доста прибрано в своето поле и разчитаха единствено на бързите и ненадейни контраатаки. Първата голова опасност създадоха гостите след удар от фаул на Димитър Игнатовски. Капитанът Николай Илиев пък вкара за „Устрем“ (Дончево), но реферът не зачете попадението, отсъждайки засада. В 20-та минута домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза, но главният съдия Радостин Шиков от Варна с жестове беше категоричен, че такава няма и играта трябва да продължи. Двата отбора имаха още изгодни за гол положения, пропуснати от нападателите, което остави резултата непроменен до почивката между двете полувремена.
В началото на второто полувреме Роберто Марков центрира и Виктор Христов насочи топката в мрежата на новопазарци в 47-та минута за 1:0. Това вдигна самочувствието на домакините, които продължиха да нападат сериозно вратата на Атанас Атанасов. Непрестанните им атаки доведоха до втори гол във вратата на „Ботев“ (Нови пазар). Негов автор стана Пламен Шестаков в 75-та минута след елементарна грешка в защитата на новопазарци. Десет минути след това капитанът на гостите Йордан Миленов с глава порази вратата на Младен Василев за 2:1. До края на мача новопазарци имаха няколко изгодни за гол ситуации, отново пропуснати от нападателите. Загубата свали тима от Нови пазар на предпоследното 14-то място в класирането.
В останалите срещи в неделя „Черно море“ II (Варна) победи с категоричното 5:0 гостите от Рилци (Добрич). Хеттрик за варненци реализира Мартин Петков, а по един добавиха Петър Иванов и Николай Трифонов.
В Разград третият тим на „Лудогорец 1945“ също постигна изразителна победа срещу втория тим на „Спартак 1918“ (Варна). Талантите на Шампионите откриха още в първата минута на срещата. Точен бе Йоан Йорданов, след асистенция на Тончо Георгиев. В 39-та минута Петър Кирев се разписа за 2:0, след пас на Николай Николов. Крайното 3:0 оформи Николай Николов в 66-та минута след асистенция на Никола Тодоров.
„Доростол“ (Силистра) зарадва отново своите най-верни фенове в срещата срещу втория тим на „Дунав“ (Русе). Минималното 1:0 донесе три точки за отбора домакин, а победата предвижи отбора на седмо място в класирането.