„Ботев“ (Нови пазар) загуби гостуването в Попово - Телевизия Шумен
Шуменски спортисти участват в олимпийски фестивал

Футболистите на „Ботев“(Нови пазар) загубиха с 2:0 гостуването на „Черноломец 1919“(Попово). Двубоят се игра в неделя на градския стадион в Попово и бе от поредния ХIV-ти кръг на Североизточната Трета лига. Домакините владееха инициативата през двете полувремена на мача. Новопазарци завършиха двубоя с десет души. В 40-та мин. рефера Деян Павлов от Търговище вдигна втори жълт и червен картон на Едвин Исмаил за нарушение в игралното поле на гостите. До почивката „Ботев“(Нови пазар) можеше да поведе в резултата, но Петко Петков от близко разстояние пропусна да прати топката в мрежата на Кристиян Якимов.

В средата на втората част поповчани се добраха до отбелязването на първото си попадение. В 66-та мин. капитанът Беадир Беадиров комбинира с Тихомир Кънев, който преодоля защитник на гостите и откри резултата. Седем минути преди края бърза атака на поповчани завърши със силен шут към вратата на „Ботев“(Нови пазар). Вратарят Атанас Атанасов изби центрираната топка, но в добавката Ясен Василев с глава я насочи в мрежата му – 2:0. За друго вече нямаше време.

В следващия ХV-ти последен за есенният дял кръг „Ботев“(Нови пазар) приема у дома вторият отбор на „Спартак 1918“(Варна).

„Ботев“(Нови пазар) игра в следния състав: 1 Атанас Атанасов, 25 Йордан Станчев, 17 Йордан Миленов, 18 Аян Ирфан, 3 Николай Станчев, 22 Дениз Кадир, 19 Даниел Димитров, 16 Елидиано Маркес Лима, 8 Димитър Игнатовски, 11 Петко Петков, 5 Едвин Исмаил, Резерви: 12 Живко Вълчев, 10 Димитър Димитров, 7 Хакан Шюкрю