„Ботев“ (Нови пазар) загуби контролата от „Локомотив“ (Русе) - Телевизия Шумен
„Ботев“ (Нови пазар) загуби контролата от „Локомотив“ (Русе)

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха у дома с 2:1 контролата от „Локомотив“ (Русе). Приятелската среща се игра в неделя при горещо и задушно време. Гостите от Русе с доста нови играчи наложиха надмощие още в началото на контролата. В 20-та минути завърналият се при „червено-черните“ редици Мартин Иванов изпълни прецизно пряк свободен удар. Топката рикошира в тялото на играч на „Ботев“ (Нови пазар) и се озова в мрежата за 0:1. До края на полувремето двата отбора направиха няколко пропуска и пред двете врати, а това остави резултата на футболния терен непроменен – 0:1.
В началото на второто полувреме русенските „железничари“ се добраха до нов гол. В 60-та минута игралият през миналия сезон в тима на „Волов“ (Шумен) Алекс Стойчев заби топката н мрежата на домакините. Голът беше оспорен от състезателите на „Ботев“ (Нови пазар) за засада, но реферите бяха на друго мнение и мачът продължи с игра от центъра на футболния терен. Пет-шест минути след това отново Алекс Стойчев натресе гредата на „Ботев“ (Нови пазар). В 75-та минута Петко Петков беше най- съобразителен в суматохата пред русенската врата, след изпълнение на ъглов удар и реализира почетното попадение за „Ботев“ (Нови пазар). До края на мача новопазарци направиха два-ти пропуска пред вратата на „Локомотив“ (Русе), което остави резултата непроменен – 1:2.

Текст и снимка: Салим Салих

Контролата на „Ботев“ (Нови пазар) с „Адаспорт“ (Острово) завърши преждевременно

„Ботев“ (Нови пазар) загуби контролата срещу „Спартак 1918“ II (Варна)

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.