„Ботев“ (Нови пазар) загуби първата контрола от „Етър“ U-17 (В. Търново) - Телевизия Шумен

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с минималното 1:0 гостуването за първа контрола на „Етър“ U-17 (Велико Търново). Юношите на „виолетовите“ успяха да забият топката в мрежата на гостите от Нови пазар в 70-та минута. Людмил Пешев получи топката в средата на игралното поле, напредна мощно и центрира в наказателното поле на „Ботев“ (Нови пазар). Неумела намеса в защитата на гостите и на вратаря позволи на Иван Гатев с глава да насочи топката в мрежата за 1:0. До края двата отбора имаха няколко изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите, което остави резултата непроменен.
Александър Димов – старши треньор на „Ботев“ (Нови пазар) обобщи за мача: “Стана равностоен мач, с положения и пред двете врати. Играхме три третини по 30 минути. Първите две третини завършиха без отбелязването на гол. В последната третина пуснах в игра младите момчета – юноши, които възнамеряваме да ползваме евентуално през пролетта. Липсата им на опит пролича особено при отбелязването на гола в нашата врата. Неумела намеса в защита, включително и на вратаря – не излезе навреме при центрираната топка, даде възможност на младите „боляри“ от Велико Търново да се възползват от ситуацията и да ни отбележат единствения гол в контролата. Ние също имахме две-три чисти положения за отбелязването на гол във вратата на „Етър“ U17 (Велико Търново). Никола Николов беше изведен сам срещу вратаря на домакините, прехвърли го но топката не намери очертанията на вратата. Доволен съм от представянето на момчетата в тази първа предсезонна контрола. В края на тази седмица е следващата ни контрола с втория отбор на „Спартак 1918“ (Варна)”.
Срещата ще е на 28 януари (събота) от 14:00 часа във Варна.

Текст и снимка: Салим Салих