„Ботев“ (Нови пазар) изпусна трите точки срещу „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) - Телевизия Шумен

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) спечелиха точка при гостуването си на „Спортист 2011“ (Генерал Тошево). Двубоят завърши 0:0 и бе от поредния ХХV-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Новопазарци започнаха уверено мача. С много разиграване на топката те се стремяха, колкото се може по- скоро да превземат вратата на домакините, пазена зорко от Георги Кирчев. За разлика от тях домакините имаха проблеми още в началото. Техен състезател – Стоян Андреев се контузи и трябваше веднага да бъде заменен. Влезлият като резерва Ерол Реджебов след близо 20 минути игра също се наложи да напусне контузен футболния терен.
През втората част „Ботев“ (Нови пазар) усили темпото и често атакуваше вратата на „Спортист 2011“ (Генерал Тошево). Йордан Йорданов, Едис Ибрахим, Христо Станчев, Калоян Петров и Даниел Димитров направиха непростими пропуски. Гостите имаха достатъчно много шансове не само да спечелят двубоя, но и да го направят с изразителен резултат. Над десет чисти голови положения пропиляха футболистите на „Ботев“ (Нови пазар). В следващия последен ХХVI-ти кръг „Ботев“ (Нови пазар) приема у дома „Лудогорец 1945“ III (Разград), докато „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) гостува на „Септември 98“ (Тервел).

Текст и снимка: Салим Салих