„Ботев“ (Нови пазар) капитулира в Русе - Телевизия Шумен
„Ботев“ (Нови пазар) капитулира в Русе

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) капитулираха с резултат 4:0 при гостуването на втория отбор на „Дунав“ (Русе). Още във 2-та минута русенци превзеха вратата на Атанас Атанасов. От корнер Милен Маринов директно заби топката в мрежата на новопазарци пред погледа на куп защитници и техния вратар. Въпреки вихреното темпо на русенци през първата част гол и така не беше реализиран, и двата отбора се прибраха на почивката с голово предимство на „Дунав“ (Русе).
В началото на второто полувреме играта отново се водеше в половината на гостите от Нови пазар. В 55-та минута Кристиян Данаилов беше изведен сам срещу вратаря Атанас Атанасов, който не можа да реагира – 2:0. Десетина минути след това Анджело Димитров подаде зад защитата на гостите към Георги Петков, който преодоля вратаря и вкара третия гол в двубоя. Точка на спора постави Кристиян Данаилов в 79-та минута, когато получи топката очи в очи със стража на „Ботев“ (Нови пазар) и го прехвърли за 4:0. Голмайсторът в мача се размина с хеттрик малко преди края на двубоя при идентична ситуация при отбелязването на последното попадение. Гостите от Нови пазар също имаха шансове за отбелязване на попадение във вратата на Давид Пасев, но многото пропуски на нападателите оставиха резултата непроменен.
В следващият кръг „Ботев“ (Нови пазар) почива и няма да прибави нищо към актива си.
В Русе „Ботев“ (Нови пазар) игра в следния състав: 1 Атанас Атанасов, 21 Георги Щерев, 4 Момчил Стоянов, 5 Едвин Исмаил, 3 Николай Станчев, 18 Аян Хасан, 22 Дениз Кадир, 6 Калоян Петров, 8 Димитър Игнатовски, 7 Хакан Шюкрю, 10 Димитър Димитров (к), резерви: 19 Даниел Димитров, 25 Йордан Станчев.

Текст и снимка: Салим Салих

„Ботев“ (Нови пазар) с важна победа над „Доростол“ (Силистра)

„Ботев“ (Нови пазар) загуби гостуването на „Устрем“ (Дончево)