„Волов“ (Шумен) загуби контролата от „Спартак 1918“ II (Варна) - Телевизия Шумен
„Волов“ (Шумен) загуби контролата от „Спартак 1918“ II (Варна)

„Волов“ (Шумен) загуби с 3:6 контролата и от втория отбор на „Спартак 1918“ II (Варна). Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен при топло и горещо време. Въпреки това двата тима вложиха всичко от себе си за да покажат футболни умения на зеления терен. Гостите от Варна дадоха заявка за пълен успех още в началото на контролата. В 5-та минута Александър Янчев превзе вратата на домакините – 0:1. Минута след това Даниел Халачев удвои преднината на варненските „соколи“. В края на първото полувреме Александър Янчев отново прониза вратата на шуменци за 0:3. В началото на второто полувреме след груба грешка на шуменския вратар Александър Янчев реализира хеттрик – 0:4. В 50-та минута Ивелин Василев все пак реализира за домакините 1:4. Той е от новопривлечените и идва от тима на „Дулово 2006“. Футболната общественост го помни с успешните игри като централен нападател в тима на „Хитрино“ при участието в Североизточна Трета лига. В 60-та минута Даниел Халачев за втори път заби топката в мрежата на „Волов“ – 1:5. Боян Димов също записа името си сред голмайсторите в контролата – 2:5. В края на мача Павел Вълчев също се разписа за варненци. Крайното 3:6 оформи неостаряващият Христо Александров.
Следващата контрола на „Волов“ (Шумен) е на 7 август с тима на „Черноломец“ (Попово).