„Волов“ (Шумен) загуби у дома от „Устрем“ (Дончево) - Телевизия Шумен

Футболистите на „Волов“(Шумен) загубиха у дома с 2:4 двубоя с „Устрем Д“ (Дончево) от последния ХХVI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група сезон 2021/2022. Срещата се игра на градския стадион „Панайот Волов“ и беше наблюдавана от малобройна публика, въпреки хубавото за края на месец май време.

Още в началото на двубоя гостите от Дончево поведоха в резултата с гола на Виктор Георгиев реализиран в 10-та мин. Секунди преди това шуменци имаха претенции за неотсъдено нарушение пред наказателното им поле в тяхна полза, но младия рефер от Варна Кристиян Тодоров с жестове беше категоричен, че нарушение няма и играта трябва да продължи. Последва подаване към Виктор Георгиев и гол във вратата  на Стефан Петков – 0:1. До края на полувремето „Волов“(Шумен) имаше доста изгодни за гол положения – все пропуснати от нападателите. Секунди преди последният съдийски сигнал за първата част Алекс Стойчев възстанови равенството на футболния терен – 1:1.

Второто полувреме също не започна добре за „Волов“(Шумен). В 47-та мин. защитниците на домакините бяха надиграни от Виктор Георгиев, който стреля опасно. Вратарят Стефан Петков отклони топката със сетни усилия, но в добавката Владислав Мирчев я довкара и даде отново предимство на „Устрем“(Дончево) – 1:2. В 65-та мин. влезлият като резерва Димитър Димитров вкара нов гол за гостите – 1:3. Пет минути след това за игра с ръка в наказателното поле на шуменци беше отсъдена дузпа. Зад топката застана Владислав Мирчев, но ударът му беше спасен от вратаря на „Волов“ (Шумен). В 75-та мин. Боян Димов от около 20 метра изненада вратаря на гостите Бора Алиев – 2:3. В оставащото до края на мача време шуменци вместо да изравнят, допуснаха нов гол във вратата си. В 82-та мин. Владислав Мирчев изкупи греха си за пропуснатата дузпа и от границата на наказателното поле сложи край на спора в мача – 2:4. Загубата у дома остави тима на „Волов“(Шумен) там където си и беше в класирането – 8 място с 8 победи, 8 равенства и 10 загуби, от изиграните 26 срещи, 33:41 голова разлика – 32 точки.

Текст и снимка: Салим Салих