„Енев-Дибич“ с двуцифрен резултат в междинния кръг - Телевизия Шумен

В сряда се игра поредният ХХV-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Получиха се доста интересни резултати на водещите отбори и в долните етажи на групата. Лидерът „Енев-Дибич“ беше безпощаден към гостите от старопрестолната столица. Любителите на футболната игра видяха дъжд от голове реализирани във вратата на „Велики Преслав“. Двуцифреният резултат сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен. Никола Павлов и Кристиян Грудев реализираха по хеттрик, Михаил Неделчев (2), Слави Димитров, Илиян Иванов (2), Илиян Бонев (2).

„Герой“(Зайчино ореше) също постигна изразителна победа у дома над „Балкан“(Средня). Това обаче стана през втората част на мача след като първата завърши миролюбиво 1:1. Домакините се разиграха и вкараха нови четири гола за крайното 5:1. Имената си на голмайстори записаха – Димитър Красенов, Виктор Йовев, Росен Емилов (Апаза), Свилен Стоянов, Ердем Димитров.

В Хитрино едноименният тим постигна класически резултат над гостите от „Балкан 1965“(Градище). Два гола реализира Васил Христов и един Тасин Севгин.

В Трем в битка за второто място в класирането даващо право за участие на финалите в края на първенството, „Устрем“(Трем) и „Чавдар“(кв.Дивдядово) не можаха да си отбележат гол и мачът завърши с подялба на точките. За домакините това е частичен успех – поне не загубиха. За гостите – точката си е точка, но дали ще стигнат в края на първенството ще стане ясно в следващите двубои на „Чавдар“(Дивдядово) и претендента „Върбица“.

В Каменяк новака „Ботев“(Каменяк) постигна 6-та победа от началото на първенството срещу силният тим на „Смядово“. В първата част нападателите на домакините се надпреварваха кой повече ще пропусне пред вратата на смядовчани. Росен Стефанов, Хамза Руфи, Алекс Русев и Севдалин Христов надбягваха защитата на гостите, но в завършващата фаза все грешаха. В края на полувремето Росен Стефанов превзе вратата на „Смядово“ и зарадва верните фенове на „Ботев“(Каменяк).

През втората част домакините понамалиха темпото, а това даде шанс на „Смядово“ да изравни с гола на Георги Георгиев. В края на мача щурма на домакините доведе до нов гол реализиран от Хамза Руфи, който преди това на 3-4 пъти се озова „очи в очи“ с вратаря на „Смядово“. Крайното 2:1 предвижи „Ботев“(Каменяк) на 9-то място в класирането.

„Ендже“(Царев брод) поднесе изненадата в кръга при гостуването си на „Локомотив“(Каспичан). Добрата им игра беше възнаградена с гол през първата част на двубоя. През втората нови два гола във вратата на домакините направиха победата на гостите неоспорима. И трите гола за гостите реализира Хасан Бюлент.

„Върбица“(Върбица) и „Заря 1962“(Звегор) в този кръг почиваха.

По информация на ОС на БФС-Шумен през идната седмица трябва да се играе отложеният от есента мач между „Върбица“ и „Устрем“(Трем).