„Енев“ (Дибич) с осма поредна победа - Телевизия Шумен

В събота и неделя се изиграха футболните двубои от поредния VIII-ми кръг от първенството в Централна „А“ регионална група „Шумен“. Лидерът „Енев“ (Дибич) гостува на „Ендже“ (Царев брод) и победи с категоричното 7:0. Три от головете паднаха в първата част, останалите четири – през втората част на мача. Победата е осма поредна от началото на първенството за тима на „Енев“ (Дибич).
„Чавдар“ (Дивдядово) също постигна поредна победа на стадион „Панайот Волов“, като преодоля тима на „Шумен 2007“. Въпреки надмощието си от първия съдийски сигнал „Чавдар“ (Дивдядово) успя да реализира само три гола във вратата на младите шуменски футболисти. Крайното 1:3, като че ли беше достатъчно за новите три точки в актива на отбора, който е на втора позиция в класирането. Другият претендент за челно класиране – „Локомотив“ (Каспичан), също победи у дома с 2:1 гостите от „Устрем“ (Трем). Трите гола в двете врати паднаха още в първата част на двубоя, като през втората двата отбора направиха куп пропуски и оставиха резултата непроменен.
В село Менгишево, където играе домакинските си мачове, тимът на Върбица също се поздрави с изразителна победа с 5:2 над „Герой“ (Зайчино ореше). В края на първата част обаче, резултатът беше равен 1:1. Второто полувреме премина под диктовката на символичните домакини, които успяха да вкарат нови четири гола във вратата на гостите от село Зайчино ореше. В края гол реализираха и гостите – 5:2. „Смядово“ победи като гост „Балкан“ (Градище) в мач с реализирани 7 гола в двете врати. Победата на гостите ги прати на пета позиция в класирането, докато поредната загуба закотви тима на „Балкан“ (Градище) в дъното, без спечелена точка.