„Зенит“ (Черноглавци) с категорична победа над „Дъбрава“ (Осеновец) - Телевизия Шумен

Футболистите на „Зенит“ (Черноглавци) постигнаха четвърта победа в първенството на Северна „А“ регионална група „Шумен“. В домакинска среща, наблюдавана от многобройна публика, те постегнаха категоричен резултат срещу добре представящия се в това първенство тим на „Дъбрава“ (Осеновец). Двубоят бе от поредният IX-ти кръг и се игра при хубаво за началото на месец ноември време. Още в началото домакините тръгнаха на щурм към вратата на гостите с бързи атаки, осъществени чрез Месут Мехмед, Исмаил Тюрханов, Гюнай Сезгин и Емру Рюстем. Гол падна в 27-та минута, след като Месут Мехмед преодоля двама защитници на „Дъбрава“ (Осеновец) и от рамките на наказателното поле заби топката в мрежата на Билгин Шабан. Минута-две след това гостите
от Осеновец изработиха дузпа, след като Алпер Исмаил беше съборен в наказателното поле на домакините. С изпълнението се нагърби Хълми Недим, който с плътен и силен удар възстанови равенството – 1:1. Десет минути преди края на първото полувреме Исмаил Тюрханов от 25 метра изненада вратаря на гостите за 2:1. В 42-та минута отново Месут Мехмед с глава от близко разстояние увеличи преднината на „Зенит“ (Черноглавци) на 3:1.
Второто полувреме премина също доста интересно. Гостите от Осеновец се стремяха поне да намалят резултата, а домакините – да задържат преднината от два гола. В 75-та минута Гюнай Сезгин от далечно разстояние изненада вратаря на гостите за крайното 4:1
В останалите двубои от кръга в Северна „А“ регионална група прави впечатление първото равенство от началото на първенството на „Мълния“ (Климент) при гостуването на „Борци“ (Борци). Тук мачът премина доста спорно както от съдийско естество, така и с твърдата и на моменти непозволена игра на футболният терен. Гостите от Климент ще запознаят в началото на седмицата ръководството на ОС на БФС – Шумен за нередностите по време на мача и доста грубото отношение на любителите на футболната игра на отбора домакин към гостуващия тим.
„Динамо“ (Вълнари) постигна най-резултатния мач на кръга – 6:0 срещу „Ясен 2007“ (Ясенково). Сонер Сали реализира четири гола, другите два вкара Емре Осман.
„Победа“ (Пристое), макар и доста трудно, надделя над тима на Тодор Икономово с минималното 1:0, като голът реализира Джейхун Мехмедов.
В Каолиново гостите от Пет могили вкараха два гола още в първото полувреме, което им стигна за победата в двубоя.
В Браничево гостите от „Вихър“ (Боян) за пореден път пристигнаха в доста намален състав и играха само 5
минути. При резултат 1:0 за домакините състезател на гостуващият отбор се контузи и не можа да продължи двубоя. Това принуди съдийската бригада от Шумен да прекрати мача и присъди служебен резултат 4:0. Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС не позволява официален мач да се играе с по-малко от седем състезатели.