„Златен век“ (Велики Преслав) завърши с победа есенният дял от първенството - Телевизия Шумен

Футболистите на „Златен век 2020“ (Велики Преслав) завършиха с победа есенния дял от първенството в Южна „А“ регионална група „Шумен“. Като гости на „Ботев“ (Каменяк) „болярите“ от старопрестолната столица успяха да реализират три гола във вратата на домакините, с което затвърдиха успешното си представяне в първенството. Още в началото гостите от Велики Преслав владееха играта и успехът им не закъсня. В средата на първото полувреме след центриране от ъглов удар Данаил Димов от рамките на наказателното поле простреля вратата на „Ботев“ (Каменяк) за 0:1. В края на полувремето домакините се добраха до равенството с гол на Росен Стефанов и върнаха интригата на футболния терен.
През втората част играта предимно се водеше в половината на домакините от село Каменяк, но пропуски на нападателите оставиха за дълго време резултата непроменен. Пропуски пред вратата на гостите направиха и футболистите на „Ботев“ (Каменяк). На два пъти гредите помогнаха на „Златен век“ за продължаващото равенство на футболния терен. Близо 35 минути домакините играха с човек по-малко, след като техен състезател напусна своеволно терена в знак на несъгласие и неразбирателство със съотборник. В 80-та минута бърза атака отдясно завърши с центриране в наказателното поле на домакините. В единоборство за високата топка, с двама нападатели на гостите в малкото наказателно поле, вратарят Исмаил Назиф падна, а топката отиде в краката на Георги Иванов, който от близко разстояние я насочи в опразнената вече врата – 1:2. Пет минути преди края Христо Проданов надбяга защитата на гостите от центъра на футболния терен – последва подаване към Ивайло Иванов – 1:3. Любителите на футболната игра от Каменяк оспориха редовността на гола с мотива, че централният нападател на гостите при получаване на топката е бил в засада, но съдийската бригада зачете гола като редовен. В края на мача двата отбора се поздравиха взаимно, като гостите благодариха за гостоприемството и коректната игра на футболния терен. Въпреки това обаче главният съдия Николай Генов показа една дузина жълти картони на състезателите от двата отбора за нарушения. Победата затвърди „Златен век 2020“ (Велики Преслав) на лидерска позиция в групата с натрупаните 24 точки, след 8 победи и само една загуба от втория в класирането тим на Хитрино.

Текст и снимка: Салим Салих