"Мълния" (Климент) завърши първенството само с победи - Телевизия Шумен

Футболистите на „Мълния“(Климент) единствени в област Шумен завършиха първенството само с победи – сезон 2021/2022. В последната среща в Северна „А“ Регионална група „Шумен“ играна в неделя климентчани „удариха със седем мълнии“ гостите от Каолиново. Мача започна много динамично, с непрестанни атаки и към двете врати. „Мълния“(Климент) заложи на комбинативната и нападателна игра, гостите отговориха също с нападателна игра. В 10-та мин. бърза атака на домакините изведе Расим Нурханов в наказателното поле на „Лудогорец 2017“(Каолиново) където защитник го спря с цената на нарушение – дузпа. От бялата точка Меджнун Наим бе точен – 1:0. Осем минути след това бърза контраатака на гостите изведе Метин Вели от ляво в нападение в стрелкова позиция. Младият футболист на Каолиново от малък ъгъл заби топката в мрежата на „Мълния“(Климент) – 1:1. В 30-та мин. Илкер Неджати отново изведе домакините напред в резултата след като преодоля и вратаря на гостите – 2:1. Няколко минути след това Месут Мехмед от Каолиново с плътен удар изравни – 2:2. Минута преди последния съдийски сигнал за първата част бе отсъдена втора дузпа в полза на „Мълния“(Климент) след като Расим Нурханов отново беше спрян с цената на нарушение в рамките на наказателното поле на гостите. Този път с изпълнението се нагърби Емран Закир – и нов гол 3:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивка между двете полувремена.

Второто полувреме премина под пълното превъзходство на „Мълния“(Климент). Явно с напредването на времето и силите на футболистите от Каолиново се поизчерпаха, а това даде нови възможности за отбелязване на нови голове на домакините. В 60-та мин. Илкер Неджати покачи на 4:2 след асистенция на Сезер Сабриев. Две-три минути по-късно отново Илкер Неджати – с хеттрик в двубоя вкара за 5:2. В 75-та мин. Айхан Ведат също превзе вратата на „Лудогорец“(Каолиново) – 6:2. Десет минути след това отново Айхан Ведат вкара за 7:2. В края на мача беше отсъдена дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле на „Мълния“(Климент). Месут Мехмед с точен изстрел оформи крайното 7:3.

Победата – 22 поредна в първенството беше добър завършек на футболистите на „Мълния“(Климент). Нападателите реализираха 118 гола в противниковите врати, защитата и вратаря допуснаха само 17 гола в своята врата.