„Мълния“ (Климент) с победа на чужд терен - Телевизия Шумен

Футболистите на „Мълния“(Климент) завършиха есенният дял от първенството в Северна „А“ регионална група „Шумен“ с изразителна победа с 8:0 като гост на „Лудогорец 2017“(Каолиново). Още с първият съдийски сигнал гостите се настаниха трайно в игралното поле на „Лудогорец 2017“(Каолиново) и резултатите не закъсняха. В 7-та мин. Борис Марков с глава превзе вратата на Мелих Хикмет – 0:1. Десет минути след това Джошкун Салиев си отбеляза автогол, с което удвои преднината на „Мълния“(Климент). В 34-та мин. отново Борис Марков беше изведен в наказателното поле на домакините – 0:3. Минута-две преди края Сонер Кязим също записа името си сред голмайсторите за гостуващият отбор – 0:4 ппри който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

Второто полувреме отново премина с непрестанни атаки към вратата на „Лудогорец 2017“ (Каолиново). С нови четири гола реализирани от влезлия като резерва Айхан Ведат (2), отново Сонер Кязим и Мирослав Петров оформиха крайното 0:8.

Победата затвърди отбора на „Мълния“(Климент) на първо място в групата със спечелените 29 точки.

В останалите срещи от кръга прави впечатление победите като гост на: „Динамо“(Вълнари) над тима на село Борци, „Ясен 2007“(Ясенково) над „Зенит“(Черноглавци) и „Устрем“(Пет могили) над „Заря“(Тодор Икономово). Равенството на „Дъбрава“(Осеновец) в Браничево е също успех за гостуващият тим. Единствен „Победа“(Пристое) постигна победа у дома над „Вихър“(Боян).

Ето всички резултати и класирането в групата.