Общински турнир по шахмат в Хитрино - Телевизия Шумен
Общински турнир по шахмат в Хитрино

След двегодишно прекъсване в Хитрино беше възстановен общинският турнир по шахмат. Домакин на състезанието беше НЧ “Пробуда 1929“. В турнира взеха участие 12 шахматисти от населените места на община Хитрино. Спортистите бяха разпределени в 4 групи, като срещите се играха по-системата „всеки срещу всеки“. Класиралите се на първо място в групата играха един срещу друг – победителите отидоха на финал, а победените играха за 3 – 4 място. На първо място се класира Талиб Ведат от село Трем, който на финала победи Индихан Сейфулла от Хитрино. За трето и четвърто място играха Валентин Енчев от Тимарево и Ферди Хамди от ж.п секция – Хитрино. Срещата помежду им завърши реми и се наложи нова среща помежду им, която спечели Валентин Енчев. Наградите осигури фирма със сериозни намерения да инвестира в общините Хитрино и Венец.
На всички участници спонсорът връчи сувенир – шах и табла. Класиралите се на първите четири места получиха купи и медали.

Текст и снимки: Салим Салих