Продължава победната серия на „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари) - Телевизия Шумен

В неделя се играха футболните двубои от Х-ти кръг от първенството в Северна „А“ регионална група „Шумен“. Лидерите – „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари) продължават победната си серия. В Климент младите местни футболисти не дадоха никакъв шанс на гостите от съседното село Браничево и ги победиха с категоричното 6:0. Четири от головете бяха реализирани в първото полувреме, останалите два – през второто.
Във Вълнари местният „Динамо“ също постигна минимална победа над „Зенит“ (Черноглавци). Още в първата част домакините поведоха в резултата, през втората нови два гола в двете врати оформиха крайното 2:1.
„Дъбрава“ (Осеновец) също постигна изразителна победа над тима на село Борци. Срещата се игра на футболния терен в село Черноглавци поради наказание: лишаване от домакинство на „Дъбрава“ (Осеновец) за една среща. Въпреки това символичните домакини доминираха на терена и реализираха по три гола в двете полувремена.
„Устрем“ (Пет могили) също постигна изразителна победа у дома над „Победа“ (Пристое). Четири от головете за домакините реализира Фатих Фаик, петият бе дело на Йозкан Исмаил.
Дъжд от голове имаше и в двубоя между „Ясен 2007“ (Ясенково) и новака в групата „Заря 2022“ (Тодор Икономово). Още в първата част младите футболисти на село Ясенково реализираха четири гола във вратата на гостите и спечелиха победата. През второто полувреме нов гол оформи крайното 5:0.
Много голове имаше и в мача в село Боян с гостите от Каолиново. Крайният резултат 7:1 сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен.