Решаващ мач ще определи втория финалист в Южната група - Телевизия Шумен
Решаващ мач ще определи втория финалист в Южната група

В сряда се играха срещите от ХХVIII междинен кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Два от отборите – „Устрем“ (Трем) и „Хитрино“ не пожелаха да гостуват, съответно на „Смядово“ и „Върбица“, и загубиха двубоите си служебно.
Лидерът „Енев-Дибич“ без кой знае какви усилия спечели гостуването на „Ендже“ (Царев брод) с категоричен резултат с 0:7. Четири от головете бяха реализирани през първата част, останалите три – през втората.
„Чавдар“ (кв.Дивдядово) е единственият отбор спечелил домакинството си в този кръг. Гостите от „Балкан 1965“ (Градище) не оказаха кой знае каква съпротива и допуснаха във вратата си по един гол в двете полувремена. Имената си на голмайстори записаха – неостаряващият Тихомир Николов и Тодор Михайлов.
„Локомотив“ (Каспичан) взе гостуването на „Балкан“ (Средня) с минималното 0:1 с гола на Денчо Желев, реализиран още в първото полувреме. Головото предимство гостите удържаха до края на мача.
Новакът „Ботев“ (Каменяк) също взе ценна победа при гостуването на „Заря“ (Звегор). Това обаче не стана много лесно. Гостите поведоха в 25-та минута, когато гол с глава отбеляза Хамза Руфи. Две-три минути след това Момчил Красимиров простреля от 25 метра с плътен удар вратата на гостите – 1:1. Този резултат се запази до края на полувремето.
В началото на второто полувреме „Ботев“ (Каменяк) отново излезе напред с гола на Росен Стефанов. Десетина минути след това Петър Стефанов от домакините изравни – 2:2. Две бързи контраатаки на гостите доведоха до отбелязването на нови два гола във вратата на Йордан Недков, реализирани от Хамза Руфи и Севдалин Христов. Три минути преди края на мача Момчил Красимиров оформи крайното 3:4. За друго вече нямаше време.
Във Велики Преслав едноименният тим на старопрестолната столица завърши наравно 3:3 с гостите от „Герой“ (Зайчино ореше). Според футболният специалист Тодор Бекяров това беше един доста „луд мач“ с непредвидим край. „Гостите поведоха 0:1 като го задържаха до края на полувремето.През втората част ние обърнахме мача в наша полза с головете на Гюнер Кадриев и Даниел Венков – 2:1. След това Стамен Луков реализира още един гол -3:2. В края на мача гостите от Зайчино ореше успяха да изравнят – 3:3” – каза още Тодор Бекяров.
Междувременно ОС на БФС – Шумен зачете за краен резултат 0:1 прекратеният двубой от ХХVII кръг между „Герой“ (Зайчино ореше) – „Чавдар“ (кв. Дивдядово) заради продължителният проливен дъжд придружен с градушка. Двата отбора са се разбрали резултатът до прекратяването на мача да се зачете за краен.
Остават още два кръга до края на първенството, които трябва да дадат отговор на въпроса – кой ще е вторият отбор на групата. Любителите на футбола в кв. Дивдядово и Върбица желаят това да са техните любимци, но резултатите от предстоящите двубои ще наредят крайното класиране в групата.

Текст и снимка: Салим Салих