„Устрем“ (Пет могили) превзе „Космос“ (Браничево) на техен терен - Телевизия Шумен
„Устрем“ (Пет могили) превзе „Космос“ (Браничево) на техен терен

Футболистите на „Устрем“ (Пет могили) завършиха с победа на чужд терен есенният дял от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група Шумен. В отложен от Х-ти кръг двубой проведен в неделя, 28 ноември, те гостуваха в Браничево на кокетният стадион „Пенчо Захариев“ – мечта за всеки футболен клуб и спечелиха срещата с категоричното 4:1. Още в първата част гостите превзеха на два пъти вратата на Джунейт Мустафа. В 15-та минута Исмаил Бедриев вместо да избие топката в ъглов удар я прати в собствената си врата – автогол 0:1. В 27-та минута Сонер Сали удвои преднината на Пет могили. През втората част „Космос“ (Браничево) изравни играта и по-често се озоваваше в наказателното поле на „Устрем“ (Пет могили). В края на мача саморазправа между футболистите на двата отбора принуди главният съдия Тихомир Иванов (с точно и компетентно ръководство) да отстрани от игра Синан Назифов и Билгин Шабан от Браничево, както и Ергюнай Юзаир от Пет могили. В саморазправата взе участие и вратарят на домакините Джунейт Мустафа, който получи жълт картон за провиненията си. В оставащите до края на мача минути гостите вкараха нови два гола реализирани от Фатих Фаик, който на два пъти надбяга защитата на домакините. „Космос“ (Браничево) също успя да реализира гола на честа чрез Сали Илхан оформяйки крайното 1:4. Победата на чужд терен затвърди тима на „Устрем“ (Пет могили) на трето място в есенното класиране в групата плътно на 1 точка от втория „Лудогорец“ (Каолиново) и 6 точки от лидера „Мълния“ (Климент). В групата остава да се играе още един мач от есенният дял от първенството между отборите на „Ясен 2007“ (Ясенково) и „Дъбрава“ (Осеновец). Очаква се в края на седмицата ОС на БФС-Шумен да насрочи дата и час на двубоя.

Текст и снимка: Салим Салих