ФК “Върбица“ спечели промоцията за финалите - Телевизия Шумен
ФК “Върбица“ спечели промоцията за финалите

В неделя се играха срещите от предпоследния ХХIX-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Всички въпросителни относно вторият участник на финалите паднаха. Победата на „Върбица“ в Зайчино ореше ги направи финалисти. Това обаче не стана лесно. След равностойно първо полувреме с пропуски и пред двете врати двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство. През втората част гостите от Върбица използваха изгодните си за гол ситуации и с двете попадения – на Али Йозканов и едно на Ерджан Онбашиев, спечелиха промоцията да играят след две седмици на финалите за 3 – 4 място срещу тима на „Устрем“ (Пет могили) – втори в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Другият претендент „Чавдар“ (кв.
Дивдядово) прегази гостите от „Балкан“ (Средня) със 7:0, но изостава с 3 точки, които може би ще се запазят и след последният кръг другата седмица.
Изненадата в кръга е загубата у дома на „Балкан 1965“ (Градище) с 0:2 от „Велики Преслав“. След нулевото равенство на полувремето, футболистите от старопрестолната столица взеха инициативата и с головете на Петко Петков и Христо Проданов спечелиха двубоя. За победата на гостите голяма е заслугата на вратаря Христо Бойчев, спасил много критични ситуации.
В Каменяк местният тим не успя да спечели домакинството срещу „Локомотив“ (Каспичан) и двубоя завърши без победител 1:1. Двата гола във вратите паднаха през първото полувреме. Гостите от Каспичан поведоха с гола на Ивайло Иванов, но домакините успяха в края на първата част да изравнят чрез Хамза Руфи. През втората част играта беше доста динамична ту в полза на гостите, ту в полза на домакините, но до нов гол не се стигна и мача завърши без победител – 1:1.
„Ендже“ (Царев брод) отново напомни за добрите си стари години. На негостоприемният терен на „Устрем“(Трем) гостите от Царев брод успяха да реализират пет гола, дело на Хакан Шюкрю с хеттрик, и два гола на Мехмед Селяйдин (Мемо). Домакините успяха да вкарат гола на честа още в първата част на мача, но за друго, като че ли нямаха сили.
В Хитрино едноименният тим прие също едноименния тим на Смядово. В един доста интересен мач изпълнен с много обрати „Хитрино“ успя да спечели след като на полувремето губеше с 1:2. Футболистите от Смядово в 23-та мин. успяха да поразят вратата на Янислав Желязков директно от ъглов удар, изпълнен прецизно от Станислав Петров. Домакините отговориха на предизвикателството с нападателна игра, но пропуски пред вратата на „Смядово“ от Емре Рида, Васил Христов и Стефан Гочев оставиха резултата непроменен. В 40-та мин. Галин Антонов удвои преднината на гостите с глава от рамките на наказателното поле. Минута преди последният съдийски сигнал на Руслан Илиев за първото полувреме домакините най-сетне успяха да вкарат
първото си попадение реализирано също с глава от защитника Шорай Хасан – 1:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През второто полувреме играта на „Хитрино“ коренно се промени. Емре Рида, Васил Христов, Стефан Гочев и Тунджай Али бяха няколко пъти изведени „очи в очи“ с вратаря на гостите Васил Кирилов, който между другото спаси не едно и две критични ситуации и през първата част на мача. Десетина минути след началото на второто полувреме Тунджай Али беше изведен отново „очи в очи“ с вратаря на гостите и младият футболист на „Хитрино“ не сгреши възстановявайки равенството – 2:2. В 68-та мин. Васил Христов“ с бомбен удар от рамките на наказателното поле обърна мача в полза на домакините поразявайки вратата на Васил Кирилов за 3:2. Десет минути преди края на мача Емре Рида успя да вкара за 4:2 при който резултат завърши мача.
„Енев-Дибич“ и „Заря“ (Звегор) в този кръг почиваха.

Текст и снимка: Салим Салих