ФК “Олимпия“ (Шумен) – девойки до 13 години се класира на трето място в турнира в Суворово - Телевизия Шумен

ФК „Олимпия“ (Шумен) се представи много добре в турнира по футбол за девойки до 13 години, който се проведе в събота на спортния комплекс „Генерал Суворов“ в гр. Суворово.
Младите футболистки на треньорката Албена Тодорова се класираха на трето място в турнира, където взеха участие отборите на ФК „Олимпия“ (Шумен), ФК „Дунав“ (Русе), ЖФК „Варна“ и ФК „Черноморец“ (Балчик).
Турнирът бе четвъртият за сезон 2021/2022 за североизточната зона и бе част от Държавното първенство по футбол за девойки до 13 години.
В първата среща момичета на треньорката Албена Тодорова загубиха с 0:2 от силния отбор на „Дунав“ (Русе) след равностойна игра, много пропуски пред двете врати и два гола в последните две минути на първото полувреме след колективни грешки в защитата на „Олимпия“ (Шумен). В средата на второто полувреме беше отменен гол в полза на „Олимпия“ (Шумен).
Във втората среща шуменските футболистки постигнаха изразителна победа с 12:0 над „Черноморец“ (Балчик). 4 гола отбеляза Дефне Ридванова, по 3 гола отбелязаха Мелиса Якуб и Ипек Шефкъева и по 1 гол отбелязаха Селин Ердинч и Ивайла Хараланова.
В третата среща между „Олимпия“ (Шумен) – ЖФК „Варна“, умората си каза думата и шуменките капитулираха пред опитните варненки с 0:5.
Първото място в турнира спечели по безапелационен начин отборът на ЖФК „Варна“ който постигна 3 категорични победи. На второ място остана отборът на „Дунав“ (Русе), трето място за „Олимпия“ (Шумен) и четвърто място за „Черноморец“ (Балчик)
В този турнир за отбора на „Олимпия“ (Шумен) дебютираха 10-годишните Даная Алексиева и Еда Якуб. На вратарския пост дебютира Андрея Данаилова, която остави много добри впечатления, каза Албена Тодорова – треньор на шуменските девойки.
Съставът на „Олимпия“ (Шумен) бе следният: Андрея Данаилова, Ренета Костантинова, Даная Алексиева, Еда Якуб, Мелиса Якуб, Ипек Шефкъева, Селин Ердинч, Ивайла Хараланова, Дефне Ридванова.

Текст и снимка: Салим Салих