„Хитрино“ (Хитрино) спечели дербито с „Близнаци 2022“ - Телевизия Шумен
„Хитрино“ (Хитрино) спечели дербито с „Близнаци 2022“

Футболистите на „Хитрино“ спечелиха с 2:0 „дерби“ мача с „Близнаци 2022“. Двата отбора играят домакинските си мачове на футболния терен в Хитрино, а това беше още едно предизвикателство за достойно представяне. „Хитрино“ до този двубой имаше две равенства – при гостуванията на „Балкан“ (Средня) и „Спортист“ (Троица), докато „Близнаци 2022“ – две победи като гост над „Тошев“ (Правенци), и у дома над „Балкан“(Средня). Хубавото време в неделя даде предпоставки за добър и хубав футболен спектакъл. И той наистина стана. Още в началото двата тима скочиха здраво на футболния терен, с бързи атаки и към двете врати. „Близнаци 2022“ в първите минути взе инициативата. Въпреки многото атаки те и така не можаха да превземат вратата на „Хитрино“, пазена зорко от Орхан Осман. Емре Кенан, Кенан Хасан и Емре Хасанов имаха изгодни за гол ситуации – пропуснати през цялото първо полувреме.
През втората част младите футболисти на „Хитрино“ увеличиха ударната мощ. Емре Мехмед, Роберто Руменов, Иван Неделчев и Емре Мехмед се озоваваха не един и път в стрелкова позиция, но шутираните топки не намираха очертанията на вратата пазена от Недредин Мехмедов (Дасай). В 70-та минута влезлият като резерва Осман Алиев подложи крак след центриране от Роберто Руменов – 1:0. Това вдигна на щурм футболистите на „Близнаци 2022“, но прибързаните им действия и така не дадоха голов резултат. Десетина минути преди края на мача Роберто Руменов, след като премина през двама защитници, вкара за 2:0. Въпреки победата тимът на „Хитрино“ остана на трето място в класирането след водача „Златен век 2020“(Велики Преслав) и „Близнаци