Живко Господинов от гр. Балчик е най-силния мъж на България, след като безапелационно победи петимата си съперници в 10-тия кръг на държавното първенство по силов многобой, който се проведе в гр. Нови пазар.

Дисциплините на надпреварата бяха шест: Теглене на противопожарен автомобил – 15 тона, Обръщане на гуми с тегло 420 кг, четири пъти, Фермерска разходка с тежести общо 240 кг, Логлифт, изтласкване на тежест 100 кг с тайм лимит една минута, Кобилица – 300 кг на разстояние 20 метра и Мъртва тяга с 350 кг автомобил.

Никой от останалите участници не успя дори да повдигне леката кола, доката Живко направи 8 повторения в рамките на една минута. Учителят по Физическо възпитание Живко Господинов сега вече се фокусира върху докторантурата си в специалност „Икономика и туризъм“. Силовият спорт е само хоби, сподели той пред Телевизия Шумен.

