Забраняват паркирането на още шуменски улици - Телевизия Шумен

Паркирането и престоя на няколко улици в Шумен ще бъде забранено. Това беше решено по време на заседанието на местната Комисия по безопасност на движението.

По искане на Областната дирекция на МВР в Шумен ще бъде забранено спирането и паркирането от двете страни на ул. „Строител“, от кръстовището с ул. „Индустриална“ до първата пресечка, водеща към кв. „Тракия“.

„Там дъгата на завоя е много голяма и водачите не могат да се ориентират всъщност къде е кръстовището и паркират буквално в зоната на самото кръстовище, така че поставянето на един знак още ще им заостри вниманието и тази част на кръстовището ще се изчисти“, обясни гл. инспектор Веселин Георгиев, началник Сектор „Пътна полиция“ – Шумен.

Новото ограничение влиза в сила веднага щом бъде поставена маркировката – хоризонтална и вертикална. Спирането и паркирането се забранява и на ул. „Еделвайс“, тъй като платното е тясно, а паркираните коли  го правят недостъпно за автомобили със специален режим на движение. При положение, че сградата си има гаражни клетки, комисията гласува единодушно забраната.

Единодушно беше прието и решение за бул. „Ришки проход“, където по думите на представителите на реда по чудо до сега не се е случило тежко пътно транспортно произшествие. В момента се изготвя проект, който да регулира движението, така че да не прибягват шофьорите до нарушения – неправилен завой през четирите платна, прегазвайки непрекъснатата двойна линия, неправилно пресичане на пешеходци, неправилно паркиране и други. Решено беше официално да се обърнат към проектанта.

„В най-кратък срок да издаде това, което е подготвено като кратковременни мерки, и да проведем след това комисията наново“, заяви Николай Колев, зам.-кмет „Икономическо развитие“.

Междувременно ще се забрани паркирането в близост до кръговото кръстовище. Беше решено още военното поделение край с. Радко Димитриево да премине към селото, като табелите указващи населеното място ще се преместят. Искането е на самото поделение заради безопасно влизане и излизане във военния обект, предвид високата скорост, с която се движели най-вече тежки камиони, неспазвайки ограничението от 60 км/час.

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.