Детският танцов ансамбъл „Пъргавелче“ към НЧ „Добри Войников – 1856“ и СНЦ „Гайтани”, с главен художествен ръководител Роза Чанова, ще участва в Международния фолклорен фестивал в Соренто, Неапол, който се провежда от 26 до 30 юни, съобщават от читалището.
Малките танцьори от Шумен, заедно с Вокална група „Шаренийки“ към Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в града, са единствените участници от България в тазгодишното десето поред издание на фестивал.
Те ще отпътуват за Италия утре (26 юни) и турнето им ще продължи до края на месеца. Преди концертната програма в събота, на 28 юни, те ще се включат и в традиционното дефиле с характерните народни носии за тракийския танц, който ще изпълнят вечерта на фестивалната сцена.
Участието на ансамбъл „Пъргавелче“ в Международния фолклорен фестивал в Соренто се осъществява с финансовата подкрепа на НЧ „Добри Войников – 1856“ и Община Шумен.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
