Задържаха мъж за подаване на неверни сигнали към телефон 112. Това съобщиха от полицията в Шумен. На 2 ноември мъжът съобщил за тежко криминално престъпление – намушкан мъж с нож. Извършена е проверка, установено е, че сигналът е недействителен. Изяснена е самоличността на подаващия сигнала – 43-годишен от село Тодор Икономово.
В обедните часове вчера е задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в Каолиново. Образувано е досъдебно производство за престъпление.
На 29 октомври, минути след 22 часа, е приет сигнал от мъж, че в казино в Каолиново има убити хора. Насочени са екипи на полиция и спешна помощ, като сигналът отново бил недействителен. Извършена е проверка, като предстои доклад на материалите по нея в компетентната прокуратура.
От 2018 година до момента мъжът има издадени пет наказателни постановления за недействителни сигнали, като има и наложена от съда глоба в размер на 1000 лева.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
