Младежи се качиха на 100-метров стълб, за да си направят селфи. Сигнал на телефон 112 подал бдителен гражданин, съобщиха от пресцентъра на полицията, предоставяйки и клип. Веднага полицейски екип реагирал и след като на място униформените установили, че тийнейджърите не се нуждаят от помощ, ги инструктирали да слязат бавно и внимателно. За щастие, инцидент не е настъпил и участниците в „предизвикателството“ са невредими. Инспектор от Детска педагогическа стая при РУ – Шумен е провел разговор с младежите и техните родители, като им е обърнато внимание на сериозните рискове, които крият подобни прояви.
От Областната дирекция на МВР – Шумен призовават децата, младите хора и техните родители да не подценяват опасностите, свързани с правенето на снимки и видеоклипове на рискови места. Все по-често се наблюдават случаи, при които деца и тийнейджъри се качват по високи кули, стълбове, покриви, мостове и други опасни съоръжения, водени от желанието да заснемат ефектно селфи или клип за социалните мрежи.
Подобни действия могат да доведат до тежки инциденти с фатални последици. Нито една снимка, публикация или видео не заслужава риска да не се прибереш у дома, напомнят от полицията.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
