Дългоочакваната премиера на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои в Драматично-куклен театър „Васил Друмев“ – Шумен на 24 ноември от 19:00 часа.
Постановката, режисирана от Ивайло Ненов и адаптирана от Христо Раянов, представя една нова и съвременна интерпретация на известния роман на Александър Дюма. Акцент в постановката е участието на актрисата Мая Бежанска като гост – сценичното й присъствие допълва великолепния състав на трупата на шуменския театър, посочват от ДКТ „Васил Друмев“.
Историята на младия и амбициозен Д’Артанян, който се впуска в опасни приключения, за да стане мускетар, оживява на сцената с динамични битки, интриги и незабравими сцени на любов и приятелство. Постановката ще покаже, че героизмът не е само в смелостта, а в духа на сърцето.
“Тримата мускетари” не е просто класика от задължителния списък. А една история възможна дори и днес, във време, търсещо своите герои. Това е разказ за вярност, доблест и приятелство, който отеква силно и днес“, споделя Христо Раянов, работил по адаптацията на пиесата.
Визуалната концепция на спектакъла, дело на изгряващата звезда на сценографията Ванина Цандева, пренася зрителите в света на XVII век с модерен привкус. Музикалният съпровод, сътворен от Димитър Косев и Васил Маринов, в съчетание с впечатляващата хореография и сценичен бой на Александър Манджуков, придават незабравима атмосфера и динамика. А декорите на постановката са едни от най-мащабните театрални декори, създавани от шуменския театър в последните години.
В актьорския състав ще видим Хенри Ескелинен, Димитър Баненкин – гост, Мая Бежанска – гост, Борислав Вълов – Ей Бо, Антония Гюруди, Калин Пачеръзки, Росен Караджов, Веселин Бърборков,Светлин Иванов, Нелли Таукчи, Петaр Андреев, Валентин Ченков, Ванеса Пеянкова, Димитрия Милушева, Михаела Гончева, Силвия Болярска, Ерато Николова и Стефан Мараджиев.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
