Започна фестивалът на мажоретния танц "Мадарски конник" - Телевизия Шумен

Официално стартира 15-тото издание на националния фестивал на мажоретния танц „Мадарски конник“, което посреща по традиция Шумен. Началото бе дадено с пъстро дефиле по бул. „Славянски“, по време на което съставите с близо 600 състезатели от повече от 10 града демонстрираха своя талант и изящество.

Дефилето бе посрещнато пред сградата на Община Шумен от кмета проф. Христо Христов и екипа му, както и от председателя на Българската федерация по мажоретен спорт Милко Кралски.

„Искрено благодарим на Шумен за това, което прави и подкрепя децата. Успех на всички в състезателната надпревара“, заяви Милко Кралски.

Кметът на града проф. Христо Христов даде тържествено начало на фестивала и приветства мажоретките. „Пожелавам тези състави, които са най-добри, да победят, пожелавам обективна работа на съдиите. Нека Шумен се наслаждава на таланта и красотата на нашите деца“, каза проф. Христов.

Утре мажоретният фестивал „Мадарски конник“ продължава със състезателна част от 09:00 ч. в зала Арена „Шумен“.