Приключи регистрацията на партии и коалиции в Районната избирателна комисия за парламентарните избори на 9 юни.
191 са кандидатите за 6-те места за Шуменска област в 50-тото Народното събрание. Партиите и коалициите, които са регистрирани за изборите на 9-ти юни, са 32. 7 от тях са с пълни листа.
„С пълна листа от 12 кандидати са 7 партии и коалиции. Това са политическите партии: Възраждане, Български възход, Величие, ДПС и три коалиции – ГЕРБ – СДС, Продължаваме промяната – ДБ и Коалиция БСП за България“, каза Надежда Върбева, говорител на РИК.
5 са кандидат-депутатските листи са с по двама души. Абсолютно всички политически формации, които са регистрирани в ЦИК, имат кандидати и в Шумен. На 9 май изтича срокът, в който отказали се от надпреварата за парламента могат да го заявят.
„Също 9 май е срокът кметовете на общини да подадат информация за Секционните избирателни комисии по общини. Как са се развили консултациите, дали има постигнати съгласия. Ако няма съгласия също не представят протоколите от консултациите за да можем ние в РИК за назначим комисиите. Срокът за назначаване на всички членове на всички членове на СИК е 14 май“, каза още Надежда Върбева.
Предизборната кампания стартира на 10 май, а на изборите на 9 юни ще гласуваме за народни представители и за членове на Европейския парламент.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
