Дарител зарадва операционни сестри - Телевизия Шумен
Дарител зарадва операционни сестри

Прекрасните условия са в битовата стая на повече от 20 души операционните сестри и санитари, която не е ремонтирана от построяването на болницата преди близо 40 години. Двете помещения са напълно преобразени и преобзаведени.
„Санитари, сестри и лекари, когато идват на спешен екип, събота, неделя, тука се работи денонощно, да имат възможност между операциите да отдъхнат, което е изключително важно, защото се работи денонощно и трябва да се почине“, каза Валентина Трифонова, старша сестра на Операционен блок.
„Нали знаете, че беше приключил първият етап на ремонта на операционните зали, които добиха европейски вид, но все още останалата част от операционния блок не е отремонтирана. За това полагаме усилия в момента постепенно, постепенно да отремонтираме и останалата част. На първо време целта е да създадем едни по-добри условия за работа на анестезиологични и операционни сестри. Помещението, в което се намираме те си правят оперативки и където почиват между операциите и изобщо целта беше да подобрим условията“, каза : д-р Димитър Костов, директор на МБАЛ – Шумен.
Реализирана цел е благодарение на предприемача Владимир Йолов, който със средства и труд се включва към усилията на болничното ръководство.
Призивът на дарителя Владимир Йолов е повече представители на бизнеса в Шуменска област да последват неговия пример.

Дарител ремонтира стая в родилното

Семейна стая в отделението по Неонатология

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *