67 500 евро по проекти за подобряване на класни стаи спечелиха пет шуменски училища. Финансирането идва през Министерство на образованието и науката, а целта е създаване на по-адекватна и модерна образователна среда.
Два кабинета по хуманитарни науки ще бъдат обновени в СУ „Йоан Екзарх Български“. Общата стойност на дейностите по проекта „Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“ е 17 500 евро. Благодарение на новия център за обучение на децата от начален етап, сега училището има възможност да реновира кабинетите по „История и цивилизация“ и „Английски език“ на първи етаж в сградата.
„Тези проекти всъщност дават възможност за обновяване на учебната среда, за закупуване на нови медии и чрез нови дизайнерски решения да се даде възможност за провеждане на различни режисури за различни образователни ситуации. Ще има възможност за провеждане на дебати, ще има пространства, в които учениците да работят в екипи и да отговарят на един и същи въпрос в различни аспекти, ще има възможност учениците да подготвят индивидуални презентации, да представят своя отговор на зададения въпрос, като това ще се осъществява в реалното време в учебния час“, обясни директорът на СУ „Йоан Екзарх Български“ Валентина Тодорова.
Чрез настоящия проект СУ „Йоан Екзарх Български“ ще надгради вече реализирани подобни дейности по обновяване на други две класни стаи по проект, реализиран през 2025 г. Новостите ясно показват удобствата и по-добрата функционалност на учебната среда.
„Средно училище „Йоан Екзарх Български“ използва максимално всички възможности, които Министерство на образованието дава за допълнително финансиране. Става въпрос както за обновяване на учебната среда, така и за провеждане на различни часове за занимания по интереси или за подпомагане на ученици със специални потребности, или ученици със специални таланти. Участваме по всички проекти във всички програми, където имаме възможност да бъдем бенефициенти, така че това изключително много подпомага финансирането“, посочи Валентина Тодорова.
Освен СУ „Йоан Екзарх Български“, подобни проекти ще реализират още две учебни заведения от Шумен и по едно от Плиска и от с. Драгоево.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
