Проблемът със задържането на вода от новата настилка на Ученическия стадион е технологичен и ще се реши с експлоатацията на игрището. Това уверение са дали от фирмата-изпълнител. Въпросът бе обсъден на Комисията по спорта и младежта към Общински съвет.
Задържането на вода след дъждовете от новата изкуствена настилка на Ученическия стадион предизвика дискусия за качествата на изпълнение на проекта. От фирмата изпълнител са дали пояснения, че проблемът е чисто технологичен. Между пластовете на настилката в момента няма достатъчно съприкосновение, което ще се получи след експлоатация на терена.
„Обясниха го по съвсем прост начин. Ако вземете една гъба и налеете върху нея вода, тя няма да я поеме. Ако обаче стиснете гъбата или я третирате с някакъв препарат, тя става активна и я поема. Същият ефект е и със стадиона. Това е осмотичното налягане, което се създава между пластовете на настилката“, информира Даниел Даулов, ст. експерт в Община Шумен.
На комисията по спорта и младежта беше одобрено и кандидатстването по процедура “Утвърждаване на интеркултурното образование чрез култура, наука и спорт.“
„Хубавото тук е, че няма съфинансиране от страна на Общината. Идеята е да бъдат включени училища и детски градини извън областния град. Това са селата Друмево, Мадара, Ивански. Тук са предвидени меки мерки: работа с деца и ученици, занимания по интереси. Децата ще имат възможност да посетят областния град“, посочи доц. Виктория Ковчазова, зам.-кмет „Образование и култура“.
На комисията бяха разгледани още въпросите за регистрацията на спортните клубове и церемонията по награждаване на „Спортист на годината“.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.