Две жертви след вчерашната силна буря в Шуменско. Загинаха двама мъже. 66-годишна жена пострада, затисната от паднало дърво в Градската градина в Шумен. Бедствието нанесе и сериозни материални щети.
Над 40 сигнала в рамките на по-малко от 15 минути са приети в дежурните части на областната дирекция на МВР в Шумен, след разразилата се буря вчера. Паднали дървета и скъсани кабели вдигнаха на крак пожарникари и полицаи. 66-годишна жена пострада, затисната от дърво.
“Просто се усука, чух го как свисти, но аз толкова много бързах, но въпреки всичко не успях да избегна удара и ме затисна. Останах под него, със загубени вести и докато ги открия, кракът ми изчатърка докато ги открия. Започнах да търся начин да се измъкна от дървото, но без рязане на дървото не стана”, каза пострадалата Катя Иванова, която е в болницата с фрактури.
67-годишен пастир от Велики Преслав загина, докато прибирал животните от паша. Предполага се, че е стъпил върху скъсан от вятъра електрически проводник. Под руините на срутена стена на стопанска постройка на място е починал 51-годишен мъж от хитринското село Развигорово. Бурята премина и през шуменското село Белокопитово.
“Беше нещо много страшно, внезапно притъмня, започна много силен вятър и изведнъж започна да пада градушка, ледени парчета”, описа бедствието Лазарина Димова, жител на село Белокопитово.
110 аварийни екипа на електроразпределителното дружество работиха за възстановяване на електрическото захранване в населените места, останали без ток в Североизточна България.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
