„Близнаци 2022“ (Близнаци) победи „Заря“ (Звегор) в отложена среща - Телевизия Шумен

Тимът на „Близнаци 2022“ (Близнаци) победи с 5:2 в отложена от ХI-ия кръг среща срещу отбора на „Заря“ (Звегор). Двубоят се игра на стадиона в село Каменяк поради заснежения терен в село Близнаци. Въпреки студеното време много любители на футболната игра присъстваха в последният мач за есенния дял в Южна Областна футболна група – Шумен. Още с първия съдийски сигнал двата отбора заиграха нападателно. До края на полувремето бяха реализирани пет гола в двете врати – резултат 3:2. За „Близнаци 2022“ (Близнаци) имената си на голмайстори записаха Мерт Мехмед, Джелил Джемал и Месут Закир. За тима на „Заря“ (Звегор) Осман Алиев вкара два гола. Бързата и динамична игра продължи и през второто полувреме. Нови два гола за символичните домакини реализираха Мерт Мехмед и Месут Закир, с което оформиха крайното 5:2. Победата прати тима на „Близнаци 2022“ на втора позиция с равни точки с лидера „Тошев“ (Правенци). Трети е отборът на „Герой“ (Зайчино ореше) с точка по-малко от първите два отбора. Битката за първите две места – даващи право за участие на финалите, ще се реши през пролетта на сезон 2023/2024.

Текст и снимка: Салим Салих