„Близнаци 2022“ възстанови лидерството си в Южната група - Телевизия Шумен

Футболистите на „Близнаци 2022“ (Близнаци) възстановиха лидерството си в Южна областна група „Шумен“ след като не загубиха гостуването на „Спортист“ (Троица). Двубоят беше на приливи и отливи и за двата тима, но пропуските на нападателите и пред двете врати оставиха резултата непроменен 0:0 Спечелената точка на чужд терен измести досегашния водач на групата „Тошев“ (Правенци), който загуби гостуването на „Герой“ (Зайчино ореше) с минималното 1:0. В този оспорван мач главният съдия показа четири червени картони – по два за състезатели на Зайчино ореше и Правенци. Все пак домакините се добраха до победния гол в двубоя, а това ги придвижи малко по-напред в класирането. „Устрем“ (Трем) за малко да поднесе изненадата в кръга. Гостуването във Венец на „Червена звезда“ (Дренци) се оказа печелившо за гостите, които успяха да вкарат гол в края на първото полувреме. В началото на втората част нов гол на гостите вдигна самочувствието им за краен успех. Символичните домакини от село Дренци се мобилизираха и успяха да изравнят резултата и дори да обърнат мача в своя полза 3:2. Секунди преди последният съдийски сигнал силен шут от далече изненада вратаря на „Червена звезда“ (Дренци) – 3:3 при който резултат завърши и мача. „Ботев“ (Каменяк) напомни са успешните си игри, побеждавайки с най-голям резултат в кръга гостите от „Балкан“ (Средня). Нови два мача завършиха също без победител. Новакът „Звезда“ (Студеница) спечели първа точка у дома от „земляците“ „Заря“ (Звегор). Във Велики Преслав гостите от Кочово също спечелиха точка, завършвайки с равенство – 2:2.

Текст и снимка: Салим Салих

„Златен век 2020“ (Велики Преслав) и „Червена звезда“ (Дренци) са финалистите от Южна група – Шумен

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.