„Ботев“ (Каменяк) и „Велики Преслав“ завършиха без победител предсезонната си подготовка - Телевизия Шумен

Футболистите на „Ботев“ (Каменяк) и „Велики Преслав“ завършиха наравно в контрола, последна в предсезонната подготовка за пролетния сезон 2023/2024. Гостите от старата  столица не бяха в пълен състав, но се представиха достойно. За разлика от тях домакините за пореден мач демонстрираха тотална липса на идея как да организират атаките си на футболния терен. Пробойните в средата на терена и липсата на добър поглед към играта доведоха до хаос в офанзивните действия. При почти всеки опит за изнасяне на играта в предни позиции футболистите на „Ботев“ (Каменяк) едва успяваха да направят две – три точни подавания. Нулевото равенство се запази до края на първото полувреме, когато при една от поредните атаки на гостите Милен Асенов се възползва от грешките на домакините и от близко разстояние простреля вратата им за 0:1. В началото на второто полувреме бързата игра на домакините доведе до отбелязването на гол във вратата на „Велики Преслав“. Негов автор стана Хамза Руфи, който надбяга защитата на гостите и не даде никакви шансове на вратаря. До края на контролата двата отбора имаха шансове за промяна на резултата, но пропуските на нападателите оставиха резултата непроменен – 1:1. В кроя двата отбора се поздравиха и си пожелаха успешно представяне в пролетният дял от първенството в Южна областна група „Шумен“.
В събота и неделя се изиграха контролите на отбори, участващи в първенствата в Шуменска област. Ето и резултатите от срещите:
„Червена звезда“ (Дренци) – „Победа“ (Пристое) 2:0
„Космос“ (Браничево) – „Раковски“ (Калипетрово Сс) 3:2
„Зенит“ (Черноглавци) – „Ракета“ (Тъкач) 1:1
„Мълния“ (Климент) – „Фратрия“ 2 (Бенковски Вн) 2:2
„Тошев“ (Правенци) – „Устрем“ (Пет могили) 7:1
„Ендже“ (Царев брод) – „Спортист“ (Троица) 0:3
„Суворово“ (Суворово) – „Чавдар“ (кв. Дивдядово) 2:2
„Енев“ (Дибич) – „Близнаци 2022“ (Близнаци) 4:0