„Ботев“ (Каменяк) с изразителна победа над новака „Звезда“ (Студеница) - Телевизия Шумен

В събота и неделя се изиграха срещи от поредния VI-ти кръг от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“. В село Каменяк на местния тим „Ботев“ гостува новака „Звезда“ (Студеница). Добрата игра през последните седмици на вдигна самочувствието за нови победи на тима на домакините. Още с първия съдийски сигнал футболистите на „Ботев“ (Каменяк) заиграха за пълен успех и го постигнаха по категоричен начин. Въпреки непрестанните атаки чрез Алекс Русев, Росен Стефанов и Хамза Руфи, гол падна в 25-та минута. Бърза атака на домакините завърши с извеждащо подаване към Алекс Русев, който от близко разстояние заби топката в мрежата на „Звезда“ (Студеница) – 1:0. Пет минути преди почивката между двете полувремена Хамза Руфи с плътен удар удвои преднината на „Ботев“ (Каменяк).
През второто полувреме по-добрата игра на „Ботев“ (Каменяк) беше възнаградена с нови четири гола във вратата на гостите от село Студеница. Росен Стефанов вкара за 3:0, няколко минути след това Алекс Русев също превзе вратата на гостите за 4:0. Хамза Руфи реализира за 5:0, а десетина минути преди края на мача Росен Стефанов оформи крайното 6:0.
В останалите двубои „Тошев“ (Правенци) победи с 3:1 гостите от „Червена звезда“ (Дренци). Мехмед Мехмедов даде голово предимство на гостите, но през втората част Арслан Кахраман изравни. Емин Сабит и Мустафа Решат зарадваха верните привърженици на „Тошев“ (Правенци) с нови два гола.
Три отбора взеха победи като гости. „Герой“ (Зайчино ореше) вкара два гола при гостуването си на „Заря“ (Звегор) – достатъчни за крайния успех. Победи с 2:1 като гости постигнаха и „Кочово“ (Кочово) срещу „Балкан“ (Средня), както и „Спортист“ (Троица) срещу „Устрем“ (Трем). Имената си на голмайстори за тима от село Троица записаха Кристиян Иванов, още в третата минута след асистенция на Стоян Георгиев, и Свилен Мариянски – през втората част на двубоя.
Лидерът „Близнаци 2022“ (Близнаци) не пропусна да победи с категоричното 4:0 гостите от Велики Преслав и запази първото си място в групата. Головете реализираха Месут Закир, Айхан Османов, Билгин Реджеб и Емре Кенан.

Текст и снимка: Салим Салих

„Ботев“ (Каменяк) с равенство у дома срещу „Тошев“ (Правенци)

„Златен век 2020“ (Велики Преслав) и „Червена звезда“ (Дренци) са финалистите от Южна група – Шумен

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.