„Хитрино“ (Хитрино) с изразителна победа над „Ботев“ (Каменяк) - Телевизия Шумен
„Хитрино“ (Хитрино) с изразителна победа над „Ботев“ (Каменяк)

Футболистите на „Хитрино“ победиха като гост „Ботев“ (Каменяк) с изразителното 1:5. Двубоят от поредният IV-ти кръг от футболното първенство в Южна група „Шумен“ бе наблюдаван от многобройна публика. Мачовете между двете съседни населени места преминават доста оспорвано, независимо къде се играят. Така беше и сега. Традиционно домакините Каменяк започват срещите си с голямо желание за пълен успех. Въпреки многобройните атаки, осъществени от Росен Стефанов, Алекс Русев и Севдалин Христов, гол падна едва в 30- та минута. Негов автор стана Айхан Нурхан с далечен удар от 25–30 метра. Няколко минути след това сбиване извън футболния терен между привърженици на домакините доведе до жълт картон на Илхан Левент
(Каменяк), който също взе дейно участие в мелето. Ново участие на футболиста в срамните сцени извън футболния терен принуди главния съдия Николай Генов да му покаже червен картон и пътя към съблекалнята. С човек по-малко играта на домакините значително поотслабна, а това даде възможности на гостите за изравняване. Това стана в края на полувремето след отсъдената дузпа, реализирана от Роберто Руменов.
През втората част „Хитрино“ се настани трайно в игралното поле на домакините и за няколко минути успя да обърне мача в своя полза. Роберто Руменов реализира още три гола – два от които след директно центриране от наказателното поле, и един с глава след изпълнение на ъглов удар. Крайното 1:5 оформи Емре Мехмед след плътен удар също от рамките на наказателното поле. След последния съдийски сигнал футболистите на двата отбора се поздравиха взаимно. Срамните сцени извън футболният терен в края на първата част обаче оставиха черно петно на така интересния футболен празник. В следващия кръг „Ботев“(Каменяк) гостува в Хитрино на „Близнаци 2022“(Близнаци), тима на Хитрино приема у дома „Заря“(Звегор). Двата мача са един след друг на 9.10.2022 г., неделя като “Хитрино” – “Звегор” играят от 13,00 часа, “Близнаци” – “Каменяк” от 16,00 часа.