„Мълния“ (Климент) безпощаден в контролата с „Раковски“ (Калипетрово) - Телевизия Шумен
„Мълния“ (Климент) безпощаден в контролата с „Раковски“ (Калипетрово)

Футболистите на „Мълния“ (Климент) и тази седмица не пропуснаха възможността за предсезонна подготовка преди началото на пролетния полусезон на първенството в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Неслучайно тима е лидер в групата – само с победи от играните през есента футболни срещи.
Тази седмица за контролата беше поканен тим от Силистренска област – „Раковски 2005“ (Калипетрово) – трети в есенното класиране в Западна регионална група – Силистра.
Въпреки студеното време двата отбора се представиха добре на кокетния футболен терен в село Климент – мечта за много футболни клубове в областта. Равностойната игра на двата тима през първата част завърши с отбелязването на само един гол във вратата на гостите от Калипетрово. Негов автор стана Емран Закир, след добра и комбинативна игра пред наказателното поле на „Раковски“ (Калипетрово).
През втората част обаче климентчани бяха пълни господари на футболния терен в резултат на което успяха да отбележат още 6 гола във вратата на гостите от Силистренска област. Голмайстора на отбора Расим Нурханов реализира хет-трик, Борис Марков вкара два гола, а последното попадение реализира Серкан Назиф – оформил крайното 7:0.
Следващата седмица продължаваме контролите с отбори от съседни области – казаха след мача ръководители на ФК “Мълния“ (Климент).

Текст и снимка: Салим Салих