„Шумен 2007“ победи тима на „Близнаци 2022“ в четвъртфинален мач - Телевизия Шумен

Футболистите на „Шумен 2007“ (Шумен) победиха тима на „Близнаци 2022“ (Близнаци) в четвъртфинална среща за определяне първенците в област Шумен. Двубоят се игра на отлично подготвеният терен в село Трем пред многобройна публика. С напредването на игровото време младите шуменци започнаха повече да владеят топката, а това им даваше възможности повече да атакуват противниковата врата. В 36-та минута Найден Георгиев преодоля двама защитници и от много малък ъгъл простреля вратата на „Близнаци 2022“ за 1:0. В 42-та минута нова атака на шуменци завърши с подаване към Алекси Симов, който преодоля и вратаря Недредин Мехмедов за 2:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между
И през второто полувреме шуменци бяха по-активни на терена. „Близнаци 2022“ в нападение заложи на братята Юсуф и Месут Закир, които обаче така и не успяха да превземат противниковата врата. В 60-та минута Исмаил Мустафа ритна без топка противников състезател и след това го настъпи, за което нарушение получи директен червен картон. Малко след това за нарушение в наказателното поле на „Близнаци 2022“ главният съдия Николай Генов посочи бялата точка да дузпа. Теодор Господинов обаче пропусна да отбележи, като топката срещна гредата. Няколко минути след това при поредна атака на „Шумен 2007“ топката удари ръката на защитник на „Близнаци 2022“ в наказателното поле, но реферът на мача даде знак играта да продължи. В 80-та минута при единоборство за топката с противников състезател, след като я загуби Юсуф Закир фаулира футболист на „Шумен 2007“ и получи втори жълт картон. Така тимът на „Близнаци 2022“ доигра мача с девет футболисти . В последните минути двата отбора направиха доста смени, като в игра влязоха много млади състезатели. Те обаче не допринесоха за промяна на резултата, който се запази до последния съдийски сигнал.
Другата седмица тимът на „Шумен 2007“ ще играе в полуфиналната фаза от първенството в Областна футболна група Шумен с тима на „Мълния“ (Климент), победил в неделя „Енев“ (Дибич) с 3:1.

Текст и снимка: Салим Салих

Вижте повече новини във Facebook и Youtube.