778 водачи на автомобили са проверени в хода на проведените четири специализирани полицейски операции за осигуряване на безопасността на движението по пътищата в област Шумен за времето от 23 до 26 май, съобщават от Областната дирекция на МВР.
Установени са 187 нарушения на скоростта в населено място и 111 нарушения извън населено място. Проверени са и 85 пътници в автомобилите. Установен е един шофьор, седнал зад волана след употреба на алкохол, двама с положителна на наркотични вещества проба и двама неправоспособни.
За извършени неправилни маневри са санкционирани четирима водачи, за неспазване на пътна маркировка са наложени 64 глоби с фиш, 15 шофьори са били без поставени колани, санкционирани са и 13 пътници в автомобили за неизползване на обезопасителни системи.
23 са подадените сигнали от оперативни служители към нарядите с правомощия по Закона за движение по пътищата за вземане на отношение. Връчени са 66 електронни фиша, платени на място са 21 глоби.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
