Конкурс за малки таланти „Талантиада“ ще се проведе на 3 септември, сряда, от 18:00 ч. в Младежкия дом в Шумен. Събитието е част от XXVII Фестивал на детското творчество „Малки Големи Таланти“. Организатор е столичната актриса Илиана Балийска.
Конкурсът за малки таланти ще се проведе в две групи. Първата е от 3 г. до 7 г., а втората – от 8 г. до 12 г.
В събитието децата ще премерят сили с песни, стихотворения, танци или друго изпълнение по избор. Подготвени са награди и много веселие за участниците, посочват организаторите.
Специален блиц конкурс с награди, медали и титли ще се проведе за семействата на участниците. Сред отличията са „Златно Мамче“, „Златен Татко“, „Златно Бабче“, „Златен Дядко“ и други.
Инициативата се провежда под патронажа на кмета на община Шумен проф. Христо Христов. През есента ще се проведе XXVII Национален конкурс – Талантиада „Мини Мис и Мини Мистър” България в Националния дворец на децата – София. Там победителите в двете възрастови групи от Шумен ще представят Община Шумен, посочват още организаторите.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
