Трима души са пострадали при катастрофа в село Ясенково, съобщават от полицията. Сигнал за инцидента е подаден в 18:56 часа на 12 юли.
На място е изпратен екип на сектор „Пътна полиция“. По първоначални данни лек автомобил, управляван от 41-годишен мъж от селото, е навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил в товарен автомобил, шофиран от 25-годишен мъж от село Браничево.
При извършена проверка станало ясно, че 41-годишният мъж е управлявал колата след употреба на алкохол, като е отчетена концентрация от 2,96 промила.
В МБАЛ-Шумен са откарани 41-годишният шофьор и двама пътници на 30 и 28 години. Водачът и 30-годишният мъж са със сътресение на мозъка, а 28-годишният с фрактури на мандибула и носни кости.
Извършен е оглед. Образувано е досъдебно производство.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
