Паркингът на бул. „Славянски“ в участъка между Военния клуб (ДНА) и пл. „Кристал“ ще бъде затворен от 11 до 15 септември включително, съобщават от Общината.
Причината е подмяна на старите стълбове за улично осветление с нови по проект. От 11 до 13 септември ще се работи в участъка от ДНА до Регионалния исторически музей, а от 14 до 15 септември – в участъка от музея до пл. „Кристал“. Обичайният режим на движение по двата участъка на булеварда се запазва, като няма да работи само паркингът.
След приключването на тези участъци, фирмата изпълнител ще продължи с подмяна на стълбовете от пл. „Кристал“ до кръговото кръстовище до Руски паметник, след което – по съответните графици – по булевардите „Велики Преслав“ и „Плиска“. На новите стълбове ще бъдат поставени по-нови екологосъобразни осветителни тела.
Подмяната на стълбовете ще се извършва от два работни екипа, които се очаква да приключат дейностите до октомври.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
