В навечерието на един от най-големите християнски празници – Великден, Професионалната гимназия по икономика организира благотворителна инициатива в подкрепа на Дневен център „Слънчев лъч“ . Ученици подредиха щандове с домашно приготвени сладки и солени изделия, създадени специално за каузата.
„Искам да помогна на децата с проблеми. Ще се почувствам по добра и силна. Според мен трябва да се организират повече такива базари, защото е хубаво да си помагаме и да се сближим повече с нашите съученици“, заяви десетокласничката София Севдалинова.
Освен разнообразните кулинарни изкушения, на щандовете бяха изложени и ръчно изработени сувенири и украси, създадени специално за великденските празници.
„Всяко едно дете мечтае да има хубави празници и когато то е в такова положение по-добре някой друг да помогне, от колкото да се чувства самотно, недооценено, да му е тъжно и така предполагаме, че ще донесем малко повече щастие в живота му“, посочи ученичката Радина Савова.
С много старание и лично отношение учениците превърнаха училищното пространство в уютно и празнично място, изпълнено с настроение и съпричастност.
„Когато споделих моята идеята за този благотворителен Великденски базар, те откликнаха на секундата и съвсем сами, собственоръчно, са направили тези кулинарни изкушения, сладки и солени изделия, като каузата ни е да подарим надежда и някаква усмивка, някакъв лъч надежда с предстоящите великденски празници. С общи сили ще поднесем утре събраните средства под самата кауза „Да подарим една надежда““, обясни учителят Радосвета Рачева.
В дните преди Великден учениците напомнят, че подкрепата към нуждаещите се може да започне с малък жест, но да доведе до значим резултат.
Вижте повече новини във Facebook и Youtube.
